Join now - be part of our community!

Sprawdzanie przepracowanych godzin w Sony XE9305

SOLVED
profile.country.PL.title
Mateo1989
Explorer

Sprawdzanie przepracowanych godzin w Sony XE9305

Witam . To mo pierwszy temat wiec jesli go zle umiejscowiłem to przepraszam. Stoje przed zakupem telewizora Sony XE93 ale okazało się że TV który zarezerwowałem jest z wystawy i mam co do niego obawy bo sprzedawca twierdzi że działał na wystawie tylko dwa miesiące w co nie wierzę .Powiedzcie proszę krok po kroku jak w tym modelu włącza sie tryb serwisowy by sprawdzić ilość przepracowanych godzin i ile matryca świeciła bo wiem że tak można ale sprzedawca mówi że nie wie 😞  Z góry dziekuję za pomoc.

2 ACCEPTED SOLUTIONS

Accepted Solutions
profile.country.PL.title
kosa16051971
Member

Kolego sprawa jest prosta,musisz telewizor wyłączyć pilotem,teraz po kolei wciskasz na pilocie skierowanym na tv sekwencję:   i+ 5  volume-  power[ten zielony].Pojawi się menu serwisowe z tabelką,na samym dole ostatni wiersz wygląda tak:   xxxx-yyyy-zzzz,gdzie x to ilość przepracowanych godzin,a y to ilość włączeń odbiornika.Powtarzam     i+     5       volume-     power.    Jak będziesz chciał wyjść z menu, to wciskasz home[exit].

Kosecki

View solution in original post

profile.country.PL.title
Mateo1989
Explorer

Dzieuje kolego za pomoc to dla mnie ważne i bardzo pomocne a nie chce wtopić kasy i kupić telewizor który był właczony w salonie przez 1 rok od premiery bo takie salony mają otwarte przez 10 lub 12 godzin dziennie wiec takiej ilości godzin oglądania to ja w dwa lata nie zrobie .

View solution in original post

9 REPLIES 9
profile.country.PL.title
kosa16051971
Member

Kolego sprawa jest prosta,musisz telewizor wyłączyć pilotem,teraz po kolei wciskasz na pilocie skierowanym na tv sekwencję:   i+ 5  volume-  power[ten zielony].Pojawi się menu serwisowe z tabelką,na samym dole ostatni wiersz wygląda tak:   xxxx-yyyy-zzzz,gdzie x to ilość przepracowanych godzin,a y to ilość włączeń odbiornika.Powtarzam     i+     5       volume-     power.    Jak będziesz chciał wyjść z menu, to wciskasz home[exit].

Kosecki
profile.country.PL.title
Mateo1989
Explorer

Dzieuje kolego za pomoc to dla mnie ważne i bardzo pomocne a nie chce wtopić kasy i kupić telewizor który był właczony w salonie przez 1 rok od premiery bo takie salony mają otwarte przez 10 lub 12 godzin dziennie wiec takiej ilości godzin oglądania to ja w dwa lata nie zrobie .

profile.country.PL.title
Kolcowy50
Explorer

Witaj, a może pomożesz mi ze sprawdzeniem przepracowanych godzin w KD65XH9505.

profile.country.PL.title
stanley50
Member

Raczej tak samo, bo w xh9096 taka procedura jak wyżej.

profile.country.PL.title
Kolcowy50
Explorer

Dzięki, sprawdzę.

profile.country.PL.title
Kolcowy50
Explorer

Niestety, telewizor nie reaguje.

profile.country.PL.title
zarzep
Explorer

Cześć ,ja to samo chciałem sprawdzić dla KE-65XH9096 ale u mnie brak tabeli a jedynie na dole komunikat ze HDMI 3 ( ERC/ARC) tj. wejście na którym mam kablówkę. Prośba o pomoc.

profile.country.PL.title
stanley50
Member

Powinno zadziałać jeżeli wszystko po kolei dobrze jest wykonywane, może za wolno przyciski są naciskane. Przy wyłączonym tv cztery szybkie wciśnięcia jedno po drugim.

profile.country.PL.title
zarzep
Explorer

dziękuję, zadziałało, Pozdrawiam,